Розв'язування задач на побудову з використанням циркуля та лінійки

Побудова за допомогою циркуля та прямого краю, також відома як Побудова за допомогою циркуля та лінійкиабо класична побудова, це побудова довжин, кутів, та інших геометричних фігур з використанням лишеідеалізованної лінійки та циркуля.
Ідеалізована лінійка, відома як прямий край[en], що вважається нескінченною, не має міток і має лише один край. Вважаємо, що циркуль зникає при підйомі зі сторінки, тому не може бути безпосередньо використаний для передачі відстаней. (Це несуттєве обмеження, оскільки використовуючи процедуру з великою кількістю кроків, відстань може бути знайдена навіть за умови зникаючого циркулю; дивись теорему еквівалентності циркулів[en]. Формально кажучи, єдиними дозволеними конструкціями є такі, що надані трьома першими евклідовими постулатами. Кожна точка, що побудована з допомогою прямого краю та циркулю може бути накреслена лише циркулем.
Математики стародавньої Греції вперше зародили конструкції з допомогою прямого краю та циркулю, та ряд проблем у геометрії Евкліда накладають це обмеження. Стародавні греки розвинули багато побудов, хоча у деяких випадках не мали на це змоги. Гаус продемонстрував, що деякі многокутники можна побудувати, але не всі. Деякі з найвідоміших проблем прямої грані та циркулю були доведені у неможливості П'єром Ванцелем в 1837 році, використовуючи математичну теорію полів.
Незважаючи на існуючий докази неможливості[en], є люди, що завзято намагаються вирішити ці питання.[1] Більшість з цих питаннь легко вирішити за умови, що інші геометричні перетворення допускаються: наприклад, подвоєння куба можна зробити за допомогою геометричних побудов, але не представляється можливим, використовуючи лише прямий край і циркуль.
https://drive.google.com/open?id=0B7Y7nANyevBbVXdUZy1fdmRIcVE
З точки зору алгебри, довжина може бути побудована тоді й лише тоді, коли вона передає число, що можна побудувати[en], та кут можна побудувати лише за умови того, що його косинус- це число, що можна побудувати. Число може бути побудоване тоді й лише тоді, коли може бути записано використовуючи чотири базові арифметичні операції та обчисленняквадратного кореня, але не коренів більшої степені.
Побудова трикутника за трьома відрізками

Комментариев нет:

Отправить комментарий